Mēs varam labāk
izglītības kvalitātes izaugsme * Samsung skolu projekts Skolotājs 3.0

„Samsung Skola nākotnei” apmācību programmas finālisti

Izglītības projekts Samsung Skola nākotnei 2015 ir noslēdzies ar skolu finālistu prezentācijas pasākumu Rīgā. Katrai skolas komandai 10 minūtēs bija iespēja prezentēt savu skolas pilotprojektu, kā arī vēl 5 minūtes argumentēti aizstāvēt savu projektu ar atbildēm uz žūrijas jautājumiem. 

“Visas desmit skolu komandas apzinās, ka prasības, ko tiem izvirza digitālais laikmets, skolotāji un vecāki, ir mainījušās. Jau programmas sākumā pierādot, ka viņi ir motivēti, aizrautīgi, zinoši, drosmīgi un uzņēmīgi pedagogi, skolu komandas izstrādājušas un ieviesušas nopietnas un mērķtiecīgas pārmaiņas savās skolās, kuru idejas, īstenošana un profesionālā lietderība apvienojumā ar skolotāju entuziasmu ļaus ienest Latvijas izglītībā mūsdienīgas vēsmas,” stāsta Mārcis Auziņš, Latvijas universitātes rektors un “Samsung Skola nākotnei” padomnieku grupas vadītājs.
Lielvārdes vidusskolas komanda prezentēja pilotprojektu "Mēs Lielvārdē varam labāk". Patiesi mēs varam labāk- ļoti īsā laika periodā veikts apjomīgs kopdarbs ar skolēniem, pedagogiem. Rezultāti pierādīja pozitīvu mācību darba izaugsmi dinamikā un motivācijas pieaugumu, prasmi ieviest jaunāko tehnoloģiju mācību procesā. Projekts nav beidzies, kā jau ekspertu padomnieku grupa norādīja- Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskola
- Zinoša komanda, kas nebaidās ne grūtību, ne izaicinājumu, jo spēj atrast tiem risinājumus un vēlas mācīties arvien vairāk. Skola, kas izaicinās sevi, veidojot skolas sekmju progresa konkursu “Mēs Lielvārdē varam labāk!”. Rudenī skola turpinās iesākto darbu un tajā tiks iesaistītas  no 5.-12.klases. Šis bija īpašs izaicinājuma laiks, kurā skolas komanda prasmīgi sadarbojās ar savu mentori Renāti Strazdiņu, veicinot pilotprojekta ilgtermiņa un plānošanas stratēģiju.
Skolas direktors Aigars Kruvesis: "Esmu gandarīts par kopdarbu komandā un pilotprojekta laikā paveikto. Šajā laikā mums bija fantastiska iespēja pārbaudīt esošās zināšanas un iegūt jaunas, kā arī stiprināt skolas vadības darbu un sadarbību ar skolēniem, vecākiem, pedagogiem, veicināt  ieguldījumu skolas attīstībā un jaunāko tehnoloģiju  iekļaušanos mūsdienīga mācību darba aspektos.  Patiesi lepojos ar skolas komandu, kura projekta laikā vienmēr prasmīgi motivēja viens otru, apzinājās atbildību skolas un novada izglītības darba popularizēšanā un pārstāvēšanā. Mums bija izaicinājums, kuru mēs pieņēmām un paveicām. Paldies Sarmītei Lazdiņai, Birutai Rutkai, Dacei Olehno par ieguldīto darbu, optimismu, kā arī 6.klašu skolēniem un pedagogu kolektīvam, kuri palīdzēja pilotprojekta norisei un godam pārstāvēt mūsu skolu projektā Samsung Skola nākotnei 2015. 


Jaunumi • Aktualitātes

18.augustā notika Samsung Skola nākotnei Alumni samits Līgatnes novada «Ratniekos»."Samsung Skola nākotnei" Alumni samitā pulcēja teju 180 skolotājus no 60 Latvijas, Lietuvas un Igaunijas skolām! Kopā ar mūsu fantastisko spīkeru komandu – Arni Jēkabsonu, Robertu Ķīli, Arti PabrikuZuargusu, Marinu KurvitiJuri Kurviti, Rūtu GudmonaitiFionnu Dobbinu  iedvesmojāmies jaunajam mācību gadam!”


Skolas komanda noslēguma pasākumā - projekta prezentācija 


Skolas komanda : Sarmīte Lazdiņa, Biruta Rutka, Dace Olehno, Aigars KruvesisIII un IV moduļa nodarbības


https://www.youtube.com/watch?v=toB1cHKyZis


„Samsung Skola nākotnei” dalībnieki izglītojas Tallinā


Samsung Skola nākotnei — Koka Rīga
Tallinas seminārs... Brikolāža – vizuālās valodas gramatika. Apgūstam veidus, kā pasniegt un nodot ziņu, izmantojot visnotaļ minimālistiskus resursus :)

vairāk foto.....https://www.draugiem.lv/special/skolanakotnei/?tab=3

Mūsu mācības

https://www.draugiem.lv/special/skolanakotnei/?tab=3&section=1

„Samsung Skola nākotnei” programmas „Skolotājs 3.0” finālā  Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskola


„Samsung Skola nākotnei” programmas „Skolotājs 3.0” finālā iekļuvušas desmit Latvijas skolu komandas, kuras turpmākos piecus mēnešus piedalīsies apmācību programmā un īstenos pārmaiņu projektus savā skolā. Iespēju piedalīties apmācībās ieguvušas komandas no Aknīstes vidusskolas, Ādažu vidusskolas, Druvas vidusskolas, Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolas, Liepājas Raiņa 6. vidusskolas, Pelču speciālās internātpamatskolas, Pļaviņu novada ģimnāzijas, Pļavnieku pamatskolas, Saldus pamatskolas un Viļānu pamatskolas. Komanda, kuras projekts programmas noslēgumā saņems visaugstāko žūrijas vērtējumu, iegūs galveno balvu – 10 000 eiro jaunākajām “Samsung” tehnoloģijām savai skolai. 

„Skolotājs ir „atslēga”, kas var pilnveidot un mainīt izglītības procesu, tāpēc pēc pagājušā gada tehnoloģiju apmācībām programmu esam papildinājuši ar līderības un pārmaiņu vadības kursiem. Programmas saturu veidojām kopā ar „Iespējamās misijas” un UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas ekspertiem, piedāvājot skolotājiem vērtīgu bezmaksas apmācību programmu un mentoru un ekspertu atbalstu. Tas palīdzēs skolām īstenot nozīmīgus pārmaiņu projektus un tādējādi uzlabot skolēnu mācīšanās pieredzi. Padomnieku grupa ir izraudzījusies tās desmit skolas, kuru motivācija, vīzija un profesionālā varēšana apvienojumā ar apmācību programmu ļaus tām īstenot skolēniem vajadzīgās pārmaiņas un iedvesmot jaunām idejām arī citus!” stāsta Iveta Bojāre, „Samsung Electronics Baltics” Korporatīvās komunikācijas vadītāja.

„Lielais pieteikumu skaits un pusfināla intervijās dzirdētais liecina, ka Latvijā ir daudz izcilu un talantīgu skolotāju. Viņi ir motivēti, aizrautīgi, zinoši, drosmīgi un uzņēmīgi pedagogi, kuri nebaidās paši radīt izmaiņas izglītībā un izmanto sev sniegtās iespējas. Viņi apzinās, ka prasības, ko tiem izvirza digitālais laikmets, skolēni un vecāki, ir mainījušās. Paldies skolotājiem, ka viņi ir atvērti un tiecas kļūt vēl labāki!,” rezultātu paziņošanas tiešraidē komentēja profesors Mārcis Auziņš, Latvijas Universitātes rektors un „Samsung Skola nākotnei” padomnieku grupas vadītājs.

„Pastāvēs, kas pārvērtīsies” ir, manuprāt, viena no Raiņa spēcīgākām atziņām. Sabiedrības un līdz ar to izglītības sistēmas visā pasaulē piedzīvo ārkārtīgi straujas pārvērtības, ļoti bieži reaģējot uz iespējām, ko mums sniedz inovācijas tehnloloģijās,” teica padomnieku grupas pārstāve, bankas „Citadele” valdes locekle Baiba Rubesa, vienlaikus atzīstot, ka pārmaiņas, kas saistītas ar nezināmo, biedē lielāko daļu cilvēku. „Patiesas pārmaiņas nāk no līderiem, kam ir vēlme un drosme radīt vīziju, lai kādu daļiņu pasaules ap sevi radītu labāku. Es sveicu visus pedagogus, kas iesaistījās pārdomās par savas skolas pārvērtību iespējām – katra skola, pat tās, kas nav iekļuvušas finālā, ir spērušas pirmo – izšķirīgo – soli, lai pārmaiņas notiktu. Visas 117 skolas, kas pieteicās šajā programmā, jau tagad ir ierakstījušas sevi Latvijas nākotnes izglītības kartē,” uzsvēra B. Rubesa.

„Samsung Skola nākotnei” bezmaksas apmācību programmai „Skolotājs 3.0” kopumā pieteicās 468 skolu direktori un skolotāji no 117 Latvijas skolām. Lai nodrošinātu pieteikumu  objektīvu izvērtēšanu, tika izmantota „pusaklā" vērtēšanas metode – skolas tika vērtētas, nezinot to nosaukumus, atrašanās vietu un citu personalizējošu informāciju. Pusfinālā iekļuva 20 pārliecinošāko pieteikumu autori, un šo skolu komandas klātienes intervijās izvaicāja „Samsung skola nākotnei” Padomnieku grupa.

„Skolotājs 3.0” praktiskās un radošās nodarbības notiks no 2015. gada februāra līdz maijam. Mācības sāksies ar pieredzes apmaiņas braucienu uz Igauniju, lai iedvesmas lektoru vadībā apgūtu un izprastu mūsdienu izglītības un skolēnu vajadzības, kā arī lai satiktos ar Igaunijas ekspertiem, kuri dalīsies ar savu pieredzi digitālā pagrieziena īstenošanā viņu skolās. Nākamajos mēnešos sekos pārmaiņu vadības un līderības, kā arī tehnoloģiju un prezentācijas prasmju moduļi. Katrai komandai būs jāizstrādā un jāīsteno ilgtspējīgu pārmaiņu projekts, kura ietekme un mērķi definēti un tiks uzraudzīti vismaz turpmākos trīs gadus.

„Samsung Skola nākotnei” padomnieku grupas sastāvā ir Latvijas Universitātes rektors prof. Mārcis Auziņš, zinātnieks un Latvijas Universitātes profesors Andris Ambainis, „Iespējamā misija” valdes locekle doktore Zane Oliņa, UNESCO Latvijas Nacionālās komitejas ģenerālsekretāra p. i. Baiba Moļņika, bankas „Citadele” valdes locekle Baiba Rubesa, Latvijas Vecāku apvienības „VISI” Rīgas pilsētas koordinatore Aira Rika, VSIA Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma metodiķe doktore Anita Zaļaiskalne, kā arī TechHub Rīga dibinātājs un Rīgas Ekonomikas augstskolas pasniedzējs Viesturs Sosārs.


21.01.2015. Šodien neatkarīga žūrija sāk vērtēt 20 „Samsung Skola nākotnei” apmācību programmas „Skolotājs 3.0” pusfinālā iekļuvušās skolas. Atlases otrajā kārtā programmas padomnieku grupa vada intervijas ar pusfinālistiem, lai noteiktu desmit skolu komandas, kas uzsāks bezmaksas apmācības programmā jau februārī. Kopumā Samsung apmācībām pieteicās 468 pedagogi no 117 skolām visā Latvijā. Pusfinālā programmas padomnieku grupa vērtē, cik pārliecinoši un mērķtiecīgi ir skolu komandu pieteikumi, cik precīzi skola spēj definēt, kā uzlabos mācību kvalitāti skolā un skolēnu sasniegumus ilgtermiņā ar programmā apgūtajām prasmēm un zināšanām. Tāpat komandām ir jāaizstāv savas skolas pārmaiņu plāna ideja. Izvēlētās desmit skolu komandas no februāra līdz maijam augstākā līmeņa pasniedzēju un mentoru vadībā apgūs digitālās prasmes, pārmaiņu vadību, līdera iemaņas un prezentācijas mākslu. Paralēli skolotāji un direktori strādās pie trīs gadu pārmaiņu projekta skolai un tā komanda, kas saņems augstāko žūrijas vērtējumu, iegūs galveno balvu – 10 000 eiro jaunākajām Samsung tehnoloģijām savai skolai.

Pusfinālā iekļuvušas: Aknīstes vidusskola, Ādažu vidusskola, Druvas vidusskola, Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskola, Iļģuciema vidusskola, Liepājas Raiņa 6. vidusskola, Pelču speciālā internātpamatskola, Pļaviņu novada ģimnāzija, Pūres pamatskola, Rīgas Pļavnieku pamatskola, Rīgas Teikas vidusskola, Rīgas Valda Zālīša sākumskola, Rīgas Valsts 2. ģimnāzija, Saldus pamatskola, Siguldas pilsētas vidusskola, Skaistkalnes vidusskola, Talsu 2. vidusskola, Valmieras sākumskola, Vecbebru Profesionālā un vispārizglītojošā internātvidusskola, Viļānu vidusskola.

15.01.2015. 468 skolu direktori un skolotāji no 117 Latvijas skolām ir pieteikušies „Samsung Skola nākotnei” bezmaksas apmācību programmai „Skolotājs 3.0”, tā apstiprinot savu vēlmi kļūt par mūsdienīgas, digitālajam laikmetam atbilstošas izglītības līderiem. Lielāko interesi par iespēju apgūt modernam skolotājam nepieciešamās prasmes un cīnīties par 10 000 eiro jaunākajām „Samsung” tehnoloģijām skolai izrādījuši pedagogi Vidzemē, no kuras iesniegta vairāk nekā trešā daļa visu pieteikumu. Programma tiek īstenota jau otro gadu, un šāgada apmācībās, kas notiks no februāra līdz janvārim, uzņems 10 skolu komandas.